0948 / 30 87 87 | info@prezvieratka.sk

Chovateľské potreby pre domáce zvieratká

Srnčí Ratlík

15.1.2017  |  Starostlivosť o domácich miláčikov

Pôvod: Veľmi malé pinče - "ratlíčky" sa na území Čiech vyskytovali pravdepodobne už v časoch Rudolfa II. (prelom 16. a 1Z storočia), neskôr však prakticky vymizli alebo boli zahrnuté do nemeckého plemena "malý hladkosrstý pinč". Dnešný pražský potkaniarik je výsledkom chovateľskej rekonštrukcie moderných českých chovateľov od začiatku šesťdesiatych rokov tohto storočia. Toto české národné plemeno ešte FCI oficiálne neuznala.

Popis: Trpasličí hladkosrstý pinč čierno-trieslovej farby. Hlava hruškovitého tvaru, so zaguľatenou lebečnou partiou, výrazným stopom a zužujúcim sa ňucháčom, ktorý tvorí tretinu dĺžky hlavy. Oči guľaté, čo najtmavšie, vystúpené, navzájom dosť vzdialené. Uši v tváre písmena V, na konci zokrúhlené, najlepšie vztýčené, príp. aj polosklopené. Krk suchý, ušľachtilo klenutý, bez laloka. Nohy kolmé, rovné, jemné, ale svalnaté, s mačacími labkami. Pohyb pružný, ľahký, vrtký. Telo s mierne širokým hrudníkom, dosahujúcim najmenej po lakeť, s krátkym, rovným a pevným chrbtom a s vtiahnutým bruchom. Chvost vysoko nasadený, kupírovaný, nesený šikmo hore. Srsť krátka, lesklá, bez lysých miest. Farba čierna s trieslovými fľakmi (black and tan). Veľkosť: Kohútiková výška 17-23 cm, ideálna hmotnosť 1,8 kg.

Charakteristika: Veľmi svižný a vrtký psík s bleskovými reakciami a so značným temperamentom. Nedôverčivý voči cudzím ľudom, oddaný svojej rodine. Inteligentný, čistotný, prispôsobivý.

Zvláštne nároky: Ako všetky pinče aj potkaniariky majú sklon k ubrechanosti. Pre svoju krehkosť nie sú vhodnými spoločníkmi najmenších detí. Musia byt ubytované vnútri. Využitie: Spoločenský pes, vhodný aj do najmenších mestských bytov.

Zdroj:Google

Author: Zvieratká MM

 psy, srnčí ratlík, pes

« Späť