0948 / 30 87 87 | info@prezvieratka.sk

Chovateľské potreby pre domáce zvieratká

Welsh springer španiel

27.12.2016  |  Starostlivosť o domácich miláčikov

Pôvod

Blízky príbuzný anglického špringeršpaniela. Vznikol vo Walese zmiestneho typu sliedičov. Vzhľadom na relatívnu uzatvorenosť tejtooblasti vysokými horami po stáročia ho chovali v relatívne čistejpodobe. Napriek tomu ho oficiálne uznali až na začiatku 20. storočia.

Popis

Stredne veľký, symetricky stavaný kompaktný pes. Hlava s mierne klenutoulebkou a zreteľným stopom. Ňucháč stredne dlhý, rovný, skorokvadratický. Oči hnedé, stredne veľké. Uši pomerne malé, nízkozavesené, tvarom pripomínajú hroznový list, priliehajú k tvári. Krkdlhý, svalnatý, bez laloka. Telo nie veľmi dlhé, mocné a svalnaté, shlbokým hrudníkom a s krátkym, mierne klenutým zadkom. Nohy nie veľmidlhé. Pohyb plynulý a mohutný. Chvost kupírovaný, nízko nasadený,nesený pod horizontálnou líniou. Srsť hladká, priliehavá, hodvábna ahustá, nie kučeravá. Farba sýto červeno-biela. Veľkosť: Kohútikovávýška psov okolo 48 cm, súk okolo 46 cm. Hmotnosť do 20 kg.

Charakteristika

Pohyblivý, energický a pracovitý poľovný pes. Je mimoriadne vytrvalý,schopný neúnavne pracovať veľa hodín aj v ťažkom teréne a prinepriaznivom počasí. Ako všetky španiele je prítulný a priateľský,ale o niečo nezávislejší.

Využitie

Všestranný poľovný pes - sliedič, dobre vystavuje aj aportuje. Príjemnýspoločník.

Zvláštne nároky

Potrebuje veľa pohybu a zodpovedajúce, najradšej poľovné zamestnanie.Po každom návrate z terénu treba srsť vyčesať. Nevyhnutný je dôslednývýcvik od útlej mladosti.

Výskyt

Vzácnejší ako špringer španiel, u nás ho chovajú približne v polovičnom počte predovšetkým aktívni horári.

Možná zámena

Podobný špringer španiel je väčší, mohutnejší a neexistuje v červenobielej farbe.

Zdroj: Google

Author: Zvieratká MM

« Späť